KIKKPOKS

Võitlusspordiga alustasin 2013. aasta suvel USAs, kui olin lõpetamas ülikooli. Algust tegin MMA´ga. Sügiseks olin tagasi Eestismaal. Vaid mõnekuise kogemuse järgselt tegin esimesed fightid, kuna eelnev sportlik taust oli tugev. Leidsin, et enim sobib ja meeldib püstivõitlus ja just kikkpoks. See ala on kõige plahvatuslikum ja ka visuaalselt aktraktiivseim.

Aja möödudes sain füüsisele lisaks ka kiiresti areneva oskuse ringis. Tsiteerides treener Kevinit, siis algul on palju võimalik teha "tuhhiga"... toore jõuga, tuleb tahta ja pressida. Tõelise alguse sai karjäär 2016. aastal, kui sain mitmeid võimalusi võidelda suurematel areenidel ning tegin seda edukalt.

Edasi tuleb võidelda rahvusvaheliste sportlastega ning järjest kõrgemal tasemel.

Suurimateks iseloomustajateks mu stiilile on surve - ainult edasi, power - löögijõud ja konditsioon - töövõime tulenevalt tahtest ja füüsisest.

 

KERGEJÕUSTIK

Sport on olnud mu elu ja armastus terve elu. 10 aastaselt tegin algust kergejõustikuga. Enim meeldis mitmevõistlus - kaks päeva täis õnnestumisi, ebaõnnestumisi ja eneseületust. Proovile pandi kiirus, vastupidavus, koordineeritus, jõud ja tahe. Trumpaladeks kujunesid kaugushüpe, odavise ja enim teivashüpe, kust on pärit ka märkimisväärseim tulemus 4.85m. 

Eesti Meistrivõistlustelt on ette näidata 18 medalit (8 kulda), millest enamik on teivashüppest ja noorte vanuseklassidest. Edukas karjäär noorteklassides võimaldas asuda USA ülikooli stipendiumil õppima. Ülikoolis 2008-2013 tulime meeskondlikult mitmeid kordi enda regiooni meistriteks. Individuaalselt oli parim saavutus A-Sun Conference Champion kümnevõistluses 2013´.

Kergejõustik andis hindamatuid kogemusi ja naudingut, kuid kooli lõppedes ei olnud ei praktilist, ega ka sisemist soovi professionaalselt selle alaga edasi tegeleda.

 

 

JÕUD | TUHH

Jõutreening on põhiala aluseks. Seeläbi võidab löögitugevus, löögitaluvus kui ka üldine konditsioon, mis hoiab ära paljusid vigastusi ja tagab ka parema vastupidavuse. Põhielementideks on olümpiatõsted - rebimine ja rinnalevõtt, lisaks ka rinnalt surumine. Alati seon need harjutused superset´i mõne plahvatusliku harjutusega, vastavalt siis ka mõni hüpe või tõuge/heide. Eesmärk on treenida maksimaalset jõudu, mitte lihast kasvatada. Enamik seeriaid on 5x5.

Kui ringis kohtuvad oskustelt võrdesed mehed siis kellel on eelis? - loomulikult tugevamal.

Rekordid:

Kükk - 145kg

Rinnalt surumine - 140kg

Rinnalevõtt - 115kg

Rebimine - 85kg

 

TOITUMINE

Usun, et pole olemas sellist asja nagu tervislik toit, kuid on olemas tervislik kehakaal. Ülekaal on üleliigne, sportlasel eriti. Mulle meeldib süüa ja palju. Aastate jooksul olen endale leidnud vahelduva paastu (Intermittent fasting), mille põhjal toitun aastast 2015. Söön korra päevas, umbes kolmetunnise toitumisakna jooksul, minu päeva rütmi juures tähendab see enamjaolt söömist vahemikus 21:00-00:00. Ülejäänud ajast paastun, tarbin vaid vedelikke - kõike millel pole kaloreid.

Sellisel toitumisel on lugematu arv eeliseid - kõrgenenud keskendumisvõime, kaalukontroll, toitainete efektiivsem omandamine, vananemisprotsessi pidurdamine, kergem tunne treeningutel, aja efektiivsem kasutamine päeva jooksul, erinevate isude kontrolli all hoidmine, suurenenud kasvuhormooni tootmine kehas ning jõutreeningut sidudes ka suurenenud testosterooni tootmine kehas.

Toidulisandid on nagu nimetus ütleb - lisandid. Nende olemasolul kasutan, kuid need pole elementaarsed. Eelistan BCAA´d, kalamaksaõli ja jõutreeningutel pre-workout tooteid.

hENDRIK tHEMAS FIGHTS

 

HENDRIK

Poeg - Dominic

Haridus - Kennesaw State University, bakalaureus 13´, Finants

Põhitöö - Accountant / Operations Manager. Corporate Finance ja varahaldus ettevõtete grupp.

Ajateenistus - Kuperjanovi Jalaväepataljon, drillseersant/parameedik 14´

Hobid - video montaaž. Veebidisain